• Liyakat 2019 MEB EKYS Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Konu Anlatımlı Soru Bankası Liyakat Yayınları
  • Liyakat 2019 MEB EKYS Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Konu Anlatımlı Soru Bankası Liyakat Yayınları
Liyakat 2019 MEB EKYS Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Konu Anlatımlı Soru Bankası Liyakat Yayınları
Ürün Kodu : 9786056898198
159.90 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
ISBN:9786056898167
Yazar:Liyakat Komisyon
Basim Tarihi:Mart 2019
Sayfa Sayısı:1114
Kitap Ebatı:19x27
Kargo 3 TL
Görüntülenme Sayısı :  23
-
+

MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Liyakat Yayınları

Değerli yönetici adayları;

Bilindiği üzere Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı imzalanan protokol gereği ÖSYM tarafından yapılacaktır. Değişen sınav sistemi sonrası yapılan ilk sınav olması sebebiyle sınav konuları ve alt başlıkları konusunda ilk duyuruda yeterli bilgi verilmemişti. 3 mart 2019 tarihininde yapılan bilgilendirme duyurusu sonrasında Özellikle Eğitim Bilimleri Bölümünün alt konu başlıklarının alışılmış KPSS Eğitim Bilimleri Olmadığı görüldü. Eğitim Bilimleri Başlığı ile kastedilenin aslında Yöneticilere yönelik şu konulardan oluştuğu duyurulmuştur;

Eğitim Bilimleri %35

Eğitim Yönetimi ve Denetiminin Kuramsal Temelleri ve Süreçleri
Eğitim Yöneticilerinin Yeterlilik Alanları
Eğitimde İnsan Kaynakları Yönetimi
Eğitim ve Öğretim Uygulamaları
Okul Güvenliği, Sağlığı ve Kriz Yönetimi

Eğitim bilimlerinin ağırlığının yüksek (%35) olması bu bölümün sınavın kaderini belirleyici bölüm olacağına işaret etmektedir. Yıllarca kurum sınavlarına yönelik yayınlar hazırlayan Liyakat Yayınları tarafından bu konulara yönelik özel bir çalışma yapılarak sınavda ihtiyacınız olan bilgiler tüm yönleriyle ele alınmıştır.

Yayınlanan örnek sorulara bakıldığında teori temelli yoruma dayalı soruların sorulduğu görülmektedir. Kitabımız size ihtiyacınız olan bu  teorik  bilgileri vermek üzere hazırlanmıştır. Bu bölüme ek olarak yine titiz bir çalışma sonucu hazırlanan ve sizi bir adım ön plana çıkaracak  Değerler Eğitimi %5 ve Eğitim ve Öğretimde Etik %5 bölümlerine yer verilmiştir.  Dolaysıyla bu eser sınavın %45'ini oluşturan konulara yönelik hazırlanmış özel bir eserdir.  Alanında uzman hukukçu ve akademisyenler tarafından sade ve akıcı bir üslup gözetilerek hazırlanan bu bölümlerin sizi başarıya ulaştıracağına inancımız tamdır.

Yıllarca Devletimize ve Milletimize hizmet edecek olan siz değerli yönetici adaylarına şimdiden mesleklerinde başarılar diliyor, bu süreçte başarılarınıza katkı sunma imkânı bulduğumuz için de kendimizi şanslı addediyoruz. Bu eşsiz eserin hazırlanmasında emeği geçen alanında uzman tüm komisyon üyelerine teşekkür ediyor, kitap ile alakalı tüm görüş ve önerilerinizi [email protected] adresinden bizlere ulaştırmanızı bekliyoruz.

BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.